کانولوشن و الگوریتمیک ریورب ها

Aug 30, 2013 بدون نظر توسط

با درود

خیلی از زمانی که تنها نوع دیجیتال ریویرب، الگوریتمیک ریورب ها بودند نمی گذرد.این گونه از ریورب ها بر پایه تاخیرهای دقیق و بازخورد صدا بر اساس الگوریتمی بودند که برای آن ها نوشته می شد .معروف ترین کمپانی های فعال در این زمینه Lexicon  و TC Electronic هستند.

اما کارکرد Convolution Reverb ها متفاوت است. این گونه ریورب ها بر پایه نمونه گیری های ضبط شده در محیط های اکوستیک طبیعی می باشد که با بررسی impulse response (پاسخ ضربه ای) و ثبت و ضبط  و وارد کردن آن ها در دیجیتال ریورب ، محیط های واقعی را شبیه سازی می کنند و این امکان را برای ما میسر می سازند که صدای خود را در آن مکان قرار دهیم و تجربه ای متفاوت داشته باشیم. هر دو گونه ریورب جایگاهی خاص در اکثر پروژه های موسیقی دارند و داشتن حداقل یک نمونه از هر کدام در سیستم شما ضروری می باشد.
algorithmic Reverb پیشنهادی :
Lexicon PCM Native Reverb
Lex7
Universal Audio EMT 250
EMT 250
Convolution reverb پیشنهادی :
AudioEase Altiverb
Altiverb
LiquidSonics Reverberate
LiquidSonics Reverberate
Universal Audio EMT 140
UAD-emt-140_sq
با سپاس از همه شما دوستان عزیز در ضمن اگر مایل به شرکت در کلاس های خصوصی آموزش آهنگسازی و تنظیم ، میکس و مسترینگ و هم چنین انجام آهنگسازی و تنظیم ، میکس و مسترینگ پروژه های خود توسط اینجانب هستید با این شماره 09378323674
تماس بگیرید.
پاینده ایران

دسته بندی : مقالات آموزشی
برچسب ها :

درباره نویسنده

من دامون آرمانی نژاد دانشجوی کارشناسی رشته موسیقی نوازندگی ساز جهانی ، مدرس موسیقی دوره های آهنگسازی و تنظیم ، تئوری موسیقی ، سلفژ ،میکس و مسترینگ و مدرس گیتار و صدابردار استودیو مهرآوا نوا هستم. با افتخار اولین وی اس تی ایرانی Persian Gulf VSTi را طراحی کردم که بزودی نسخه های دیگری نیز در دسترس خواهد بود. در این وبسایت سعی میکنم اطلاعات هر چند اندکم رو باشما در میان بگذارم.امیدوارم مطالب مورد استفاده شما قرار گیرند.
بدون پاسخ به “کانولوشن و الگوریتمیک ریورب ها”

پاسخ دهید

*