تنظیم صحیح مانیتورینگ های Near Field

Apr 18, 2014 بدون نظر توسط

درود به شما دوستان عزیز .یکی از اهدافم در سال جدید اینه که هر طوری شده وقت خالی گیر بیارم و سایت رو زود به زود به روز کنم .امروز قصد دارم درباره موضوعی بسیار مهم صحبت کنم که متاسفانه بسیار دست کم گرفته می شود مساله ای که در بر خورد با هنر جوهایم با آن روبرو می شوم و آن عدم جایگذاری صحیح مانیتورینگ ها در اتاق است.فرقی نمی کند شما آهنگساز و تنظیم کننده هستید یا یک مهندس صدا یا هردو اگر فکر می کنید که فقط با خرید مانیتورینگ و باز کردن جعبه و گذاشتن آن روی میز دیگر همه چیز حل خواهد شد سخت در اشتباه هستید.
دو موضوع اصلی پس از خرید مانیتورینگ وجود دارد
[highlight color="eg. yellow, black"]1-جایگذاری صحیح مانیتورینگ ها[/highlight]
[highlight color="eg. yellow, black"]2-آکوستیک اتاق[/highlight]
در این مطلب قصد دارم نکاتی ضروری برای جایگذاری صحیح مانیتورینگ ها را بنویسم.نکاتی که بر اساس تجربه شخصی و چکیده ای از تمام توصیه های افراد صاحب تجربه در این زمینه می باشد.

1- میز کامپیوتر شما باید به گونه ای در وسط دیوار باشد که فاصله مانیتورینگ هایتان از دیوار سمت راست و دیوار سمت چپ به یک اندازه باشد.

2- بهتر است زاویه مانتورینگ هایتان 60 در جه باشد.

monitor2
3- فاصله مانیتورینگ از هم بهتر است 90 سانتیمتر تا یک متر باشد.

فاصله مانیتورینگ

4- هر گوش شما باید فاصله ای مساوی به اندازه فاصله دو مانیتورینگ از هم داشته باشد.شما باید در وسط بنیشیند.

5- گوش شما باید به موازات میانه مانیتورینگ باشد.

تنظیم مانیتورینگ

هنگامی که همه این کار ها را انجام دادید اصطلاحا به Sweet Spot دست می یابید که نقطه مناسب شنیداری و صحیح شما می باشد .البته در انتها باید بگویم نکته اصلی آکوستیک صحیح اتاق شما است .اگر آکوستیک 70 درصد باشد این نکات 30 درصد بهبود  را شامل می شود .این نکات هم به درد افرادی می خورد که محیطشان آکوستیک است اما آن ها را رعایت نکرده اندو هم به درد افرادی می خورد که محیطشان آکوستیک نیست ، بالاخره 30 درصد بهتر از هیچ است.

اگر مایل به شرکت درکلاس های گروهی در محیط استودیو و یا کلاس های خصوصی  آموزش آهنگسازی و تنظیم ، میکس و مسترینگ هستید با من دامون آرمانی نژاد تماس بگیرید.

شماره تماس 09378323674

آرزوی بهترین ها را برای شما دارم.

دسته بندی : مقالات آموزشی
برچسب ها :

درباره نویسنده

من دامون آرمانی نژاد دانشجوی کارشناسی رشته موسیقی نوازندگی ساز جهانی ، مدرس موسیقی دوره های آهنگسازی و تنظیم ، تئوری موسیقی ، سلفژ ،میکس و مسترینگ و مدرس گیتار و صدابردار استودیو مهرآوا نوا هستم. با افتخار اولین وی اس تی ایرانی Persian Gulf VSTi را طراحی کردم که بزودی نسخه های دیگری نیز در دسترس خواهد بود. در این وبسایت سعی میکنم اطلاعات هر چند اندکم رو باشما در میان بگذارم.امیدوارم مطالب مورد استفاده شما قرار گیرند.
بدون پاسخ به “تنظیم صحیح مانیتورینگ های Near Field”

پاسخ دهید

*